main logo of samtekhoda

هفته سی و هفتم ختم قرآن کریم - سیده نصرت بیگم امین( بانو امین)

سی و هفتمین هفته ختم قرآن کریم برنامه سمت خدا با گرامیداشت یاد بانوی با تقوا ومجتهده سیده نصرت بیگم امین( بانو امین) برگزار میگردد.
ایشان در توصیف حالات خود می فرماید: "بعد از گذشتن زمان طفولیت و کودکی بلکه از اول دوران شناخت، همواره قلبم را متعلق و متوجه به شیء و امر ناشناخته (خداوند متعال) می دیدم و نفسم را طالب ادراک و فهم آن می دیدم لکن نمی دانستم حقیقت آن چیست و راه وصول و رسیدن به آن چگونه می باشد تا اینکه پروردگارم مرا و چشمم را به نور توحید روشن گردانید و بر قلبم درهای اشراقات الهی گشوده شد ..." یکی از مسائل جالب توجه در زندگی این بانوی خودساخته مرگ فرزندان ایشان است. بانو امین هشت فرزند به دنیا آورد که هفت فرزند به دلیل بیماری از دنیا رفتند. این ها همه ابتلائات و آزمایش‌هایی بود که خداوند کریم برای صیقل دار شدن و خالص شدن روح مطهر این بانوی بزرگ، برای او در نظر گرفت. او در هنگام مرگ هرکدام از فرزندان خود راه صبر را پیشه کرد و هیچگاه از خدای متعال گله و شکایت نکرد.

از بانو امین بیش از سی عنوان کتاب از جمله یک دوره تفسیر قرآن کریم به جای مانده است.
بانو مجتهده امین پس از سالها رنج و زحمت در تهذیب نفس و تربیت شاگردان و تالیفات گرانبها، درسال 1362 خورشیدی(1403 قمری) در سن 97 سالگی در گذشت و نور وجود او به ملکوت اعلی شتافت . آرامگاه این بانوی بزرگوار ، در محل تولد ایشان در شهر اصفهان است.