main logo of samtekhoda

هفته بیست و نهم ختم قرآن کریم - آیت الله شیخ احمد مجتهدی تهرانی

بیست و نهمین هفته ختم قرآن کریم برنامه سمت خدا با گرامیداشت معلم اخلاق و مربی دلسوز آیت الله شیخ احمد مجتهدی تهرانی ( ۱۳۰۲/۷/۹ تا ۱۳۸۶/۱۰/۲۳ ) برگزار میگردد.
 بیشتر ما از مواعظ اخلاقی این مرد الهی را بهره برده ایم ؛ گزیده هایی از مواعظ اخلاقی ایشان را ذکر میکنیم :
 سه طایفه‌‌ای که شیطان با آن‌ها کاری ندارد : حدیث داریم که شیطان با سه طایفه کاری ندارد. آنهایی که یاد خدا می‌کنند، آنهایی که هنگام سحر بلند می‌شوند و استغفار می‌کنند و آنهایی که از ترس خدا هنگام سحر گریه و انابه می‌کنند.

  خودتان دعا را بخوانید، نه اینکه از رادیو گوش بدهید: خدایا من را راهنمایی کن تا اعمال صالح انجام دهم.برخی در این ماه وقت سحر بلند نمی‌شوند و نماز صبح خود را اول وقت نمی‌خوانند. باید سحر بلند شوید و دعا بخوانید، خودتان دعا را بخوانید نه اینکه از رادیو گوش بدهید. دعای افتتاح، دعای ابوحمزه ثمالی را بخوانید و از خدا بخواهید که شما را با بلاهایی مانند سیل و زلزله عذاب ندهد.


  قلب چگونه جلا می‌یابد : اگر قلب ما زنگ بزند، از چه دوایی می‌توان برای رفع آن استفاده کرد. برای اینکار باید سحرها قرآن بخوانید تا قلبتان را جلا بدهید. همچنین جان انسان را استغفار سحر جلا می‌دهد و می‌توان با یتیم‌نوازی قلب را جلا داد،‌ شخص ثروتمند تنها با دست کشیدن بر سر یتیم قلبش جلا پیدا نمی‌کند و باید یتیمان را از نظر مادی تأمین کند و مشکلات مالی آنها را برطرف کند. پس یادتان باشد که رحم کردن به یتیم با خلوص نیت قلب را جلا می‌دهد.

رمز موفقیت : کاری کنید که رفیقتان یک درجه از شما جلوتر باشد. یکی از رموز موفقیت من در زندگی اختیار کردن رفیق خوب بوده است.