main logo of samtekhoda

تو رو خدا کمک کنید !

تو رو خدا کمک کنید برادر و خواهرم دارن دینشونو از دست میدن و خیلیهای دیگه ... میگن دین اسلام واسه عربهای زمانهای قدیم بوده که دختراشونو زنده به گور میکردن الان انسانها فهم و شعورشون بالا رفته و اصلا این کارها رو نمیکنن که نیاز به دین داشته باشند و دیگه اینکه اسلام میگه غسل رو باید به این ترتیب انجام داد و یا اینکه توی وضو آب رو باید از پشت دست بریزی یا روی دست، مسخره است و ما اصلا دین و خدایی که بخواهد به این چیزهای کوچک گیر بده رو قبول نداریم و خیلی چیزهای دیگه .  توروخدا یه برنامه ای بسازید که سوالات جوانان رو پاسخ بده اونا دارن گمراه میشن یا کتابی رو به من معرفی کنید که بتونم جوابهای اونا رو بدم و به همین چند تا سوالیم که گفتم جواب بدید.


نظرات 

 
+8 #55 ۱۳۹۵-۰۳-۲۰ ۰۴:۵۲
آیا این هم مال زمان قدیمه؟بهشون بگید اگه مال زمان قدیمه پس شما دیگه نباید انجیر و زیتون بخورید.بازم بگم؟امروزه مشاهده شده در جهان دو دریا وجود دارد که به هم چسبیده اند اما اب انها در هم مخلوط نمی شود.شک دارید؟در googleتحقیق کنید.آیا می دانستید که خداوند حدود 1400سال پیش این مطلب را گفته و دانشمندان امروزه پی به این نکته برده اند؟
آیه اش در قرآن:مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیانِ (19) بَیْنَهُما بَرْزَخٌ لا یَبْغِیانِ (20) فَبِأَیِّ آلاءِ رَبِّکُما تُکَذِّبانِ (21) یَخْرُجُ مِنْهُمَا اللُّؤْلُؤُ وَ الْمَرْجانُ (22)
(الرحمن آیات 19-22)

((19. دو دریا را به گونه ای روان کرد که با هم برخورد کنند.20. اما میان آن دو حد فاصلی است که به هم تجاوز نمی کنند.21. پس کدامین نعمتهاى پروردگارتان را انکار می ‏کنید؟22. از آن دو، مروارید و مرجان خارج مى شود.))
البته این دو دریا دریای بالتیک و دریای شمال هستند.این هم فقط مال زمان قدیمه؟.برای اینکه به خواهر و برادراتون اثبات کنید قرآن مال گذشته،آینده و حال است باید مطالبی که دانشمندان اکنون به ان رسیده اند و در قران ذکر شده اند را برایشان بگویید.برای اطلاعات بیشتر به این دو سایت مراجعه کنید:
miraclesofthequ ran.blogfa.com
mojezateghoran.blogfa.com
و سایت های دیگر.
ارادتمند شما،مهدی حاج ابوالقاسمی
نقل قول
 
 
+1 #54 ۱۳۹۵-۰۳-۲۰ ۰۴:۳۴
سلام علیکم.
ببخشید بنده نمی دونم شما آقا هستید یا خانم اما خواهش می کنم یک بار دیگه برید سراغ خواهرا و برادراتون و یک بار دیگه اون ها رو به دین اسلام دعوت کنید.اگه گفتن که این دین مال زمان قدیم بوده بگید اسلام مال همه زمان هاست و اسلام نیامد مگر برای سر و سامان دادن به زندگی آدم ها.بهشون بگید شما از کجا میدونید همه کارهاتون درست اند؟اسلام راه درست رو به شما نشون داده.حدود 1400سال پیش خداوند به نام انجیر و زیتون قسم خورد.یک بار به نام انجیر و هفت بار به نام زیتون.آیا این هم مال عربهای زمان قدیمه؟در بدن انسان ماده ای وجود داره که کاهش دهنده کلسترول(نوعی چربی)خون است.همچنین قلب را تقویت می کند و شجاعت انسان را بالا می برد.آیا می دانستید تولید این ماده در بدن پس از 60سالگی تعطیل می شود؟!!
یک گروه از دانشمندان ژاپنی پس از انجام تحقیقات به این نتیجه پی بردند که این ماده در انجیر و زیتون وجود دارد.چه چیزی؟انجیر و زیتون.همان دو چیزی که خداوند حدود1400سال پیش به آن قسم خورده.ادامه دارد.
نقل قول
 
 
+7 #53 ۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۰۵:۴۴
یک نظریه روانشناسی هست که غورباقه را مثال میزند که اگر آنرا درظرف آبی قرار دهیم وآن را روی شعله ملایم بگذاریم متوجه نمی شود تا آب جوش بیاید ومیمیرد به نظر من فاصله گرفتن های جزئی از دین کاری میکند که دیگر گناهان بزرگ هم وجدان ما را ناراحت نکند وبه جایی می رسیم که.....
نقل قول
 
 
0 #52 ۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۸:۰۳
سلام
تنها را بازگشت به سوی خدا یا ایمان به خدا با یک مثال انشا الله حل میشود:
اکثر ما به مدرسه رفتیم .خب
وقتی میخوایی امتحان خرداد بدی باید درس رو بخونی
چون اگه نخونی مردود میشی .خب
اگه بخونی و جواب بدی قبول میشی و در نهایت به پایه بالاتر می روی.
خب میگیم چرا اونایی که قبول شدند به پایه بعدی می روند؟
جواب اینجاست که وزارت آموزش و پرورش این قوانین رو وضع کرده و کاری نمیشه کرد
خب! برادر و خواهر عزیز دین خدا هم همین گونه است
اگه اطاعت کنی به آرامش و به بهشت می رسی .
و همچنین ذات انسان دنبال آسایش و راحت طلبی است
مثلا بسیاری از ما در کارها تنبلی می کنیم تا به ما آسیب نرسه و در آسایش باشیم.
باید پیروی کرد از خدا آگه نکنی خدا تصمیم میگیره سرنوشتتو ما
انسان ها در این تصمیم هیچگونه نمی توانیم داوری کنیم
در نهایت کار دین اجباری نیست که این آیه در آیت الکرسی هستش
((لا اکراه فی دین))
اجر کم عند ا..
نقل قول
 
 
0 #51 ۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۲
سلام
یکی از امامان گفته اند شاید امام باقر: یک بار مردم رو نهی کنید از کار بد اگر به حرفتان عمل نکردند دیگر نهی نکنید ، به وسیله روزگار عبرت می شوند
نقل قول
 
 
0 #50 ۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۱۱:۵۵
سلام
به نظر من
1- دقت کنید با چه کسانی دوست هستند
2- احتمال اینکه لقمه حرام به این روز انداخته باشدشون زیاده
3- براشون دعا کنید
نقل قول
 
 
0 #49 ۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۵:۵۴
با سلا م و ابراز همدردی با شما
متاسفانه تعداد این افراد در خانواده ها و اجتماع روز بروز زیادتر میشه
و یکی از دلایل عمده اش رفتار کسانی است که به نام اسلام بدترین کارها را می کنند دروغ تهمت بی ابرو کردن دیگران و....................
این افراد خود را خدا میدونن و در مورد همه هرجور دلشون میخواد قضاوت میکنند از نظر اینها هدف وسیله را توجیه میکنه .
و ذره ای از فضایل اخلاقی که در ائمه بوده در اینها نیست و همه به نام اسلام و ولایت فقیه.
بزرگترین دشمن اسلام این روزها این افراد و گروههایی مانند داعش هستند.
پس باید بزرگان دین فکری به حال این اسیبهای درداور بکنند تا مردم بتوانند چهره رحمانی وقشنگ اسلام را مشاهده کنند
نقل قول
 
 
-1 #48 ۱۳۹۵-۰۲-۱۱ ۰۷:۲۶
Quote:
Quoting حامد:
با سلام
کتاب نبوت علامه استاد شهید مرتضی مطهری(رضوان الله تعالی علیه)عالیه
کلا کتابها و سخنرانیهای ایشان هنوز که هنوزه به روز هست و هیچوقت کهنه نمیشود.
اگر مطالعه بفرمایید،خیلی از مسایل برایتان حل میشود.

باورت میشه من وقتی دلایل و گفته های آقای مطهری رو میگم یه سری استدلال هایی برای رد کردن خرفای ایشون هم میارن؟؟؟؟استدلا ل هایی که بعضی اوقات خودمو به شک میندازه....

کتاب ایمان در قران رو بخون تا بتونی شبهه رو زیر پات بذاری..از مجموعه اندیشه ولایت..تو نت سرچ کن میاد مجموعه اندیشه ولایت
نقل قول
 
 
0 #47 ۱۳۹۵-۰۲-۱۱ ۰۷:۲۲
سلام
اونا متاسفانه اسلامو نفهمیدن
کتاب ایمان در قران رو بخون..حرفای رهبره
جواب خیلی از سوالاتت اونجاست خدا بخواد
تو اینترنت سرچ کن مجموعه اندیشه ولایت میاد
چند جلده
بخونشون هرجام نفهمیدی از یه عالم مطمئن حتما بپرس
حل میشه خدا بخاد..فقط شما نباید تحت تاثیر خانوادت قرار بگیری که وا ویلاست
یادت نره هرکسی باید جواب کارای خودشو به خدای مهربون بده
نقل قول
 
 
-1 #46 ۱۳۹۵-۰۲-۰۴ ۰۹:۰۰
تو کادر سفحه ی اصلی نوشتین سوال هفته!!!
به جان مادرم خیلی خیلی بیشتر از یک هفته است که من این سوال رو تو سایت میبینم.
آخه مگه سوالهای بهتر و مهم تری تو این دنیا نیست؟؟؟
خواهش میکنم.
نقل قول
 
 
0 #45 ۱۳۹۵-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۹
سلام خداوند اگر موجودات بی اختیاری را برای عبادت و فرمانبری میخواست که هزاران هزار فرشته و ملک داشت خدای مهربان انسان را با عقل و اراده آفرید تا در جهان بین جهل و دانایی بین کفر و ایمان با اختیار خود یکی را انتخاب کند خداوند میفرماید دروغ نگویید، غیبت نکنید، دزدی نکنید، صله رحم بکنید، ظلم نکنید و صدها وصدها دستور و هنجار دینی آیا هیچ عقل ناقصی به این فرامین می گوید اینها مال زمان جاهلیت است؟مسلما خیر چون همان کشورهایی هم که جوانان ما را با سایت های کفرآمیز گول میزنند و از صراط مستقیم خارج می کنند خود بسیاری از این هنجارها را قبول دارند خوب خداوند صاحب ماست در کنار همه این دستورات کاربردی دین که همه ما به مفید بودن آن ها آگاهیم دوست دارد دستورهایی را هم بدهد که ما فلسفه آنها را فعلا نمی دانیم مثلا همین طریقه وضو گرفتن اما پروردگار عالم دوست دارد که بنده خالصش بدون چون و چرا بگوید چشم چه آنجایی که فلسفه را میفهمد و چه آنجا که نمیفهمد چطور این بشر دو پا اگر زورش به کسی رسید میخواهد هر چه که گفت همگان در مقابلش با تعظیم بپذیرند اما ما باید همه فلسفه کارهای دینیمان را بدانیم؟طرفه اینکه مگر ما فلسفه آن هایی را که میدانیم به کار بستهایم تمام و کمال؟نه جان من اینها همه القایات سایت های تکفیری و ضد دین است
نقل قول
 
 
0 #44 ۱۳۹۵-۰۱-۲۷ ۱۴:۳۸
با سلام.
بهتره که شما مسائل شرعی را از لحاظ علمی براشون اثبات کنین.خداروشکر علت علمی خیلی از این مسائل کشف شده.با این جور افراد ابتدا باید از راه منطق(به قول خودشون) صبت کرد تا نرم شوند.
وبعد از خداوند گفت.البته که بالاتر از منطق خداوند منطقی نیست. من این راهکار را امتحان کرده ام.
نقل قول
 
 
+1 #43 ۱۳۹۵-۰۱-۲۵ ۱۵:۳۴
سلام خانم عزیز
بهشون بگید آیا وجدانت آروم می گیره که خدا و مهربونی هاشو نبینی و تشکر با نماز ازش نکنی واقعا در تنهایی فکر کن می تونی ؟؟؟؟؟
نقل قول
 
 
+4 #42 ۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۱۵:۱۳
خدای بزرگ ومهربان همه چیز رو از سر حکمت آفریده شما ببینید حشراتی مثل زنبور عسل و کرم ابریشم و ... بیهوده آفریده نشدند و فوایدی دارند ما انسان ها که اشرف مخلوقات هستیم از بقیه ی مخلوقات که کمتر نیستیم پس بی هدف آفریده نشدیم تازه همه ی آنچه در زمین است برای ما خلق شده ما هم برای رسیدن به یک هدف متعالی خلق شده ایم باید خوشحال باشیم که خدا ما را خلق کرده و اجازه داده که با رعایت آداب دینی و اخلاق واعتقادات درست به آن سعادت ابدی برسیم خدای ستار و غفار و رزاق و کسی که همیشه به او نیاز داریم را مگر می شه قبول نداشت با خدا به وسیله قران و نهج البلاغه و ادعیه ی مفاتیح میتوان آشنا شد و بعد عاشق چنین خدایی می شوی در ضمن سختی های دنیا وقتی آسان می شود که آسایش دنیای دیگر و رضای الهی که ثمره اش بهشت ابد است را دید .
نقل قول
 
 
0 #41 ۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۰۹:۱۹
سلام علیکم
شما براشون دعا کنید ما هم دعا میکنیم!
یعنی شما بیشتر از خدا نگرانشون هستید ! دوسشون دارید؟! دلتون نمیخواد کافر از دنیا برن! یا خدا بیشتر!؟
«یهدی من یشاء و یضل من یشاء»
نقل قول
 
 
+1 #40 ۱۳۹۵-۰۱-۱۱ ۱۵:۴۰
خیلی‌ها حاضرند آدم‌های خوبی بشوند؛ ولی با فرماندهی هوای نفس خودشان! یعنی چه؟ یعنی می‌گویند: «من می‌روم انتخاب می‌کنم و آن خوبی‌ای که خودم می‌پسندم را برمی‌دارم» عین ابلیس! ابلیس هم همین‌طوری بود. ابلیس(لعنه الله علیه) می‌گفت: خدایا! من کلاً بندۀ خوبی هستم، شش هزار سال عبادت کرده‌ام.(وَ کَانَ قَدْ عَبَدَ اللَّهَ سِتَّةَ آلَافِ سَنَةٍ؛ نهج‌البلاغه/خطبه192)

ابلیس آن‌قدر خوب عبادت کرده بود که توفیق پیدا کرده بود مستقیماً با خدا حرف می‌زد و خدا هم با او سخن می‌گفت. اما وقتی خداوند متعال فرمود: به آدم سجده کن! ابلیس گفت: نه! خدایا، اجازه بدهید! من این سجده را نمی‌کنم و به‌جای آن دو هزار سال نماز می‌خوانم! جای همین یک سجده، دو هزار سال برایت نماز می‌خوانم ...
آن‌وقت خداوند متعال به ابلیس فرمود: «إِنِّی أُحِبُّ أَنْ أُطَاعَ مِنْ حَیْثُ أُرِیدُ»(قصص الانبیاء/43) یعنی من دوست دارم هر طوری که من می‌خواهم اطاعت شوم، نه هر طوری که تو می‌خواهی. (إِنَّمَا أُرِیدُ أَنْ أُعْبَدَ مِنْ حَیْثُ أُرِیدُ لَا مِنْ حَیْثُ تُرِیدُ؛ تفسیرقمی/1/42)
اینجا بود که کفر ابلیس درآمد و گفت: خدایا! دیگر داری خدایی می‌کنی! من دیگر این‌قدر نمی‌توانم خداپرست باشم که هر چیزی تو می‌گویی انجام دهم و به هر سازی که تو می‌زنی برقصم!
برای هر کسی یک چیزی است. مهم این است که آدم آن چیزی که «دلش می‌خواهد» را در مقابل انبیاء از آن بگذرد، لااقل بخش عمده‌ای از «دلم می‌خواهدها» را کنار بگذارد. از سخنان استاد پناهیان
اینم سایتشون حتما برای اطلاعا مذهبی از این سایت هم استفاده کنیدhttp://bayanmanavi.ir/post/2184
http://bayanmanavi.ir/
نقل قول
 
 
+1 #39 ۱۳۹۵-۰۱-۰۸ ۰۸:۳۰
سلام اولا اینکه اونهایی که این اعتقاد سخیفانه رو دارن معلوم میشه که اصلا معنا و مفهوم دین و دیانت رو درک نکردن ثانیا اینکه دین اسلام در مورد تمام شؤون زندگی انسان برنامه ریزی کرده و دستورات لازم را دارد و عدم آگاهی خود رو نمی توان به نام دین گذاشت برای مثال مسائل رسیدگی به اوضاع فقرا و مسائل ازدواج و مسائل معاملات حرام و حلال و تاکید اسلام بر کسب حلال نشانگر همین نکته است.
نقل قول
 
 
+9 #38 ۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۰۷:۵۸
سلام
من اصلا قبول ندارم که فهم و شعور مردم این زمان بالا رفته بلکه کم تر هم شده داعش داره چیکار می کند ؟ اسرائیل بچه را زنده زنده می سو زاند ؟در آمریکا تیعیض نژادی ؟
روزی صحابه دیدن پیغمبر دست به پرده خدا گرفته و دارن بلند گریه می کنند صحابه گفتند آقا جان چه شده آقا فرمود من در دو جاهلیت زمان مبعوث شدم اول جاهلیت عرب که دیدین دوم جاهلیت مردم آخر الزمان .
نوشابه کوکاکولا طعم دهنده آن از جنین سقط شده است
من که فهم و شعور بالا نمی بینم
بعد خدا سخت نگرفته فقط هم چی را از روی نظم گفته انجام بدهید مگر خدا مانده ی وضو گرفتن تو یا مگر تو کی هستی که بخوای به خدا بگی این اشتباه است این درست
دین اسلام کامل ترین دین است
«وَ مَا جَعَلَ عَلَیْكُمْ فِى الدِّینِ مِنْ حَرَج ; (حج ، 78) .. . و در دین بر شما سختى قرار نداده است
«ان الدین عند الله الاسلام؛(آل عمران 19 ) همانا دین نزد خدا اسلام است»
الیوم اکمل لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا؛ (مائده 3) امروز دین شما را برای شما به حد کمال رسانیدم و نعمت خود را بر شما تمام کردم و اسلام را برای شما به عنوان بهترین آیین برگزیدم
انشاء الله همه بتوانیم نزد خدا جایگاه خوبی داشته باشیم
خدا شما را هم هدایت کند یاعلی (ع)
نقل قول
 
 
+1 #37 ۱۳۹۵-۰۱-۰۶ ۱۲:۱۳
سلام.قران چندین جاجواب داده. اگه شما ازنظر خودت (ظاهرا)نیازی به خدا نداشته باشی ،مشکلی نیست.همچین خدایی رو نخواه.ولی اگه یه وقتی گرفتارشدی (ومیدونی برای همه گرفتاری پیش میاد)درمانده شدی .طوری که ازدست هیچکس کاری برایت برنمیاداونوقت چه کسی رو صدامیزنی؟(مثال بارز قران غرق شدن دردریاست )نمیفرمایدچه کسی ترا نجات میده. میگه توچه کسی رو صدامیزنی.اونوقت میفهمی خداکیه.بچه ات داره میمیره دکترهاجوابت کردن وهزار مورد دیگه . اون کسی که در این مواقع صداش میزنی خداست.نمیگه مشکلتوحل میکنه.شاید مصلحت نیست.ولی تومیدونی که او میتونه.
نقل قول
 
 
-1 #36 ۱۳۹۵-۰۱-۰۵ ۱۵:۱۶
Quoting حامد:
با سلام
کتاب نبوت علامه استاد شهید مرتضی مطهری(رضوان الله تعالی علیه)عالیه
کلا کتابها و سخنرانیهای ایشان هنوز که هنوزه به روز هست و هیچوقت کهنه نمیشود.
اگر مطالعه بفرمایید،خیلی از مسایل برایتان حل میشود.

باورت میشه من وقتی دلایل و گفته های آقای مطهری رو میگم یه سری استدلال هایی برای رد کردن خرفای ایشون هم میارن؟؟؟؟استدلا ل هایی که بعضی اوقات خودمو به شک میندازه....
نقل قول
 
 
-1 #35 ۱۳۹۵-۰۱-۰۱ ۱۷:۱۱
اگر عقل ما نمی رسد، اسلام چه گناهی دارد؟؟
اگر دلیل هر عبادتی را میگفتند، دیگر امتحان الهی و در نتیجه جهنمی نبود!!
اگر علت هر عبادتی را میگفتند، دیگر عابدی نبود!!!
اسلام برای اینکه انسانها را آزمایش کند، تنها دلیل برخی از اعمال را میگوید تا حقّانیت و الهی بودن و کامل بودن خود را ثابت کند؛ و بقیه را مسلمانان باید با همان اعتقاد و ایمان عاقلانه و کاملا منطقی و عاشقانه ای که دارند عمل کنند.اولا که سطح علمی مردم در حدّی نبود و نیست که نکات احکام را درک بکند.یعنی خود علم در وهله ی اول کشش معارف بلند دین را نداشت و ندارد.تنها وسیله ای که میشد با آن حقانیت و الهی بودن دین را تشخیص داد معجزه بود؛ که ماشاالله اسلام فراوان معجزه دارد.اگر مشکل فامی شما جهالت باشد با مطالب بالا تاحدودی رفع میشود ولی اگر عناد و لجبازی باشد دیگر راه هدایتی برای او نیست.
نقل قول
 
 
0 #34 ۱۳۹۴-۱۲-۲۰ ۱۵:۵۷
سلام. اینجا کارشناسان پاسخ نمیدن؟ انکه ما هرکدام یه جور دلمون میسوزه و میخواهیم کمکی کنیم و مثلا اینکه من خودم به شخصه خیلی تو این زمینه شکست خوردم و اذیت شدم و هرچی آزار دیدم بازم نتیجه مطلوب نگرفتم و گاهی حتی نتیجه عکس شده ، نشون میده که ما برای حل اسن مشکلات اجتماعمون و دسنمون نیاز به راهنمایی و خط دهی علما و صاحب نظران مون داریم . همونطور که اونها برا ما برنامه ریزی میکنن و مو به مو عمل میکنن تا به این نتایج خیلی چشمگیر میرسن و واقعا هر قدر ما خوابیم اونها بیدارنو هرچه ما کم اطلاعیم و کم میگذاریم ، اونها اطلاعات دارن و سخت تلاش میکنن.. کاش برنامه سمت خدا بیاد و یا از همینجا یا به صورت یه برنامه اختصاصی ، این مشکل بی دین شدن جوون هامون رو حل کنه .. من که دارم دق میکنم هر روز میبینم یه نماز اول وقت خون از جوونامون میگه همش الکیه و میذاره کنار واقعا ما چمونه؟ من خودم انقدر احساس ضعف دارم که گاهی فکر میکنم چند سال دیگه آیا همین روندی که دارم بدردم میخوره تا سالم بمونم یانه و نگران بچه های آینده ام هستم و این اصلا قابل چشم پوشی نیست. خواهش میکنم مسوولان این برنامه که انقدر از محضر علمای برجسته و بزرگوار با سخنان دلنشین استفاده میکنن کمک کنن و راهنمایی مون کنن تا چطور جلوی این سیل ویرانگر رو بگیریم
ممنون از اینکه این پیام رو میخونید و انتقال میدین. لطفا برای افرادی مثل من که خیلی گرفتارن و مدام نمیتونن پای تلویزیون باشن یا همه پیغام ها رو بخونن ، اطلاع رسانی کنید تا حداقل پای این جواب بشینم و این عذاب و دغدغه ورو پشت سر بگذارم و بتونم کمکی کنم
پاینده باشید
نقل قول
 
 
0 #33 ۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۶:۰۸
با سلام
کتاب نبوت علامه استاد شهید مرتضی مطهری(رضوان الله تعالی علیه)عالیه
کلا کتابها و سخنرانیهای ایشان هنوز که هنوزه به روز هست و هیچوقت کهنه نمیشود.
اگر مطالعه بفرمایید،خیلی از مسایل برایتان حل میشود.
نقل قول
 
 
-1 #32 ۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۰۵:۴۶
سلام
یک مثال می زنم برای اینکه دستورات اسلام برای همه دوران ها است. در قدیم گفته شده فرزندان خود را نکشید از ترس فقر و الان نیز همین رفتار است ، فرزندان خود را سقط می کنند از ترس فقر و سایر ترس ها. خب همون خدا میگه این کار را نکنید.
نقل قول
 
 
-1 #31 ۱۳۹۴-۱۲-۱۶ ۰۶:۳۹
سلام فکرکنم اونا دیگه دینشونو ازدست دادن شما مواظب باش خودتم تحت تاثیر قرار نگیری بعدش هم حس

ابی اخلاق ورفتار اسلامی ازخودت نشون بده ودعابرای اونا کن که دعا خیلی اثر داره اگه صبور باشی حتما جواب میده البته صبرتامثلا ده سالیاشاید کمتر یا حتی بیشتر
نقل قول
 
 
0 #30 ۱۳۹۴-۱۲-۱۲ ۱۹:۴۵
سلام علیکم ، 1.الآن جنایاتی که در اطراف کشورمان انجام می شود بشرکدام قرن انجام می دهد؟ 2.زن و شوهری که به راحتی بجه خودشان را سقط می کنند انسان قرن چند هستند ؟ 3. آیا در خیلی از مرام ها و مکتب های و فرهنگ ها و مراسمات ، ظرافت کاری خاص وجود ندارد؟
4. هر روز باآداب خاص صبحانه نهار شام می خوریم ، آیاهمه اینها مسخره است؟ شما که همه چیزدین را کهنه و مسخره می دانید ، برای رشد و تکامل بشر راهکار عملی یقین آور بدون خطا دارید؟البته با این تذکر که عمر و اندیشه بشر محدود است.
موفقیت شما
نقل قول
 
 
0 #29 ۱۳۹۴-۱۲-۱۲ ۱۴:۳۵
تشویقشون کنید سوالاتشون رو به یک فرد عالم مطرح کنند
سعی کنید از تفکرات و ارزش های مشترک بین خودتون بهره ببرید
نقل قول
 
 
+2 #28 ۱۳۹۴-۱۲-۰۹ ۱۶:۴۲
کدوم دین به اندازه ی اسلام دعوت به تحدّی کرده؟؟؟
اگر تفکری با لا تر از تفکر اسلامی وجود دارد بفرماید با علمای ما بحث کند!!!
علمای ما تشنه ی پاسخگویی به شبهات و نیازها هستند.
اگر کسی فکر میکند چیزی میداند که بقیه نمی دانند، بفرماید منطقی و عاقلانه حرفش را نزد علما اثبات کند.
قرآن همه را به منطق و تفکر دعوت میکند.
نقل قول
 
 
-3 #27 ۱۳۹۴-۱۲-۰۹ ۱۲:۲۹
با سلام
فقط ابراز تاسف میکنم برای این چنین افرادی
نقل قول
 
 
+9 #26 ۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۰۹:۴۴
باسلام؛ نکته اول اینکه میگن انسان ها شعورشون بالارفته، اگه واقعا اینجوریه چرا اینقدر سقط جنین هست؟ قتل هست؟ جنگ هست؟ و...
خب این نشون میده انسان ها هنوز فرهنگی عالی ندارن.
نکته دوم اینکه میگن خیلی خدا گیر داده این رو به عقیده من باید نقطه مثبت دین اسلام گرفت. دینی که برای خوابیدن و لباس عوض کردن برنامه داره تا اقتصاد و سیاست و امور کلان. ضمناً با توجه به پیشرفت علم برخی از دلایل وضع احکام کشف شده که مطالعه اش میتونه مفید باشه.
اما بطور کلی: هیچکس نتونسته در اعتقادات و مباحث اعتقادی شیعه رو شکست بده پس دشمن اومده رو احکام -که مسائل تعبدی هست- دست گذاشته که دلایل عقلیش رو خیلی از علما هم نمیدونن و جوون های ماهم وقتی که در مبانی اعتقادی که کاملا عقلی هست تقریبا هیچ چیزی نمیفهمن با دوتا شبهۀ بی ارزش گرایششون رو عوض می کنن. اصلا انسان وقتی فهمید خدا هست و هرچه خیر هست کمالش در اونه و فهمید حضرت محمد ص پیامبر خدا و کاملترین تجلی خدا در زمین هست و امیرالمؤمنین ع و یازده تن از فرزندان اون امام و ولی خدا در زمین هستند و علم هیچکس به پای اون ها نمیرسه اونوقت که به آدم گفتن بمیر هم میمیره چون فهمیده که اون ها چیزی میدونن که خودش نمیدونه. منظورم از فهم اینه که از دلایل عقلی و استدلال های تقریبا ساده شروع میشه تا درجه یقین و کشف شهود که هرچه معرفت بیشتر اطاعت هم بیشتر میشه. اما متاسفانه اکثر جوان های ما بنیان عقاید شیعه رو حتی با استدلال های ساده نمی دونن.
یاهادی
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
Refresh