main logo of samtekhoda

رفتارهای ناپسند در جامعه مسلمانی‎

آرشیو اتاق گفتگو

 ماهمه مسلمانیم اما صبح که بیدارمیشیم تاشب فقط سرهمدیگه کلاه میزاریم، واسه یه لقمه نان به همدیگه دروغ میگیم و قسم ناحق میخوریم که اگه اینکارو نکنیم واسه نان شب محتاجیم. تا نصفه شب میدویم آخرسر هم شرمنده خانواده ایم . پاک بودن وپاک موندن محیط سالم میخواد و اقتصاد درست که متاسفانه در جامعه ما وجود ندارد ؛ به نظر من تلاشهای کسانی مثل شما تا اقتصاد جامعه درست نشه بی فایده است .

نظرات 

 
+1 #37 ۱۳۹۴-۱۱-۱۷ ۲۳:۲۸
با سلام. به نظر من یکی از نمونه های رفتارهای ناپسند در جامعه اسلامی ما، ایجاد حسرت و حرص و طمع و ایجاد زندگی مصرف گرایی صرف می باشد. نمونه ی واضح آن تبلیغات کالاهای مختلف می باشد. استفاده بیشتر از یک برند کالای مصرفی یا مکالماتی با یک سیم کارت و از این قبیل صرفا به خاطر جوایزی که بسیاری از افراد را ناخواسته به سمت خود جذب می کنند. جایزه های رویایی که در جامعه امروز ما برای بسیاری در خواب هم امکان پذیر نیست. آپارتمانها، اتومبیل ها و ده ها نمونه از این نوع تبلیغات فقط افراد را به مصرف بیشتر تبلیغ می کند. آیا اسراف کردن فقط شامل اسراف در مصرف آب و برق است؟!؟! چرا به مردم توصیه نمی کنند که با خرید محصول تولیدشان و استفاده مناسب و به جا از آن در حفظ سرمایه های ملی و خدادادی کوشا باشیم؟؟؟ نکته دیگر اینکه در بسیاری از تبلیغات برای محصولات پیش پا افتاده و معمولی از جذابیتهایی مانند خانه های لوکس، آشپزخانه های مدرن، ماشین های آخرین مدل، خانواده هایی با حداکثر 2 فرزند آن هم با چنان خنده های مستانه ای که گویا اصلا در این دنیا درد و غمی نیست و استفاده از محصول آن برند خنده ها را بیشتر می کند!!!!!!! چرا به این توجه نمی کنیم که با دست خود الگوها غلط را در جامعه ترویج می دهیم. آیا به فکر کودکی هستیم که در یک خانواده ضعیف زندگی کرده و با یک تلویزیون کوچک این همه رنگ و لعاب را فقط برای یک چیپس یا بیسکوییت می بیند و بعد از آن نگاهی به پدر زحمتکش خود می اندازد که برای تهیه مایحتاج اولیه خانه از صبح تا شب کارگری می کند ولی آخر سر در سفره شرمنده خانواده اش هست !!!!! برای تمام حسرت ها و آه این کودکان مسئولیم.
نقل قول
 
 
+2 #36 ۱۳۹۴-۰۸-۱۲ ۰۹:۲۳
فقط باید ایمان رو قوی کرد و خدا رو باور کرد
نقل قول
 
 
+1 #35 ۱۳۹۴-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۹
با سلام
به نظر من همه ی مردم اطلاعات کافی دارند و جواب این سوال رو هم همه بلدیم و میدونیم که هدف ،وسیله رو توجیه نمیکنه. پس نمیشه گفت که اگر کلاه نزاریم سرکسی نمیشه.
داستان ما داستان شخصیه که اول دنبال تغییر دنیاست ،بعد میبینه نمیشه ،بعدش بدنبال تغییر کشورششه.... همینطور به فکر تغییر شهرش و اطرافیانش.... که آخر عمرش میفهمه باید خودشو تغییر میداده که دیگه زمانو از دست داده
پس باید کاری که درسته رو انجام بدیم،و ایمانمونو قوی کنیم و بدونیم که روزیمون دست خداست
فقط فقط خدا
نقل قول
 
 
+2 #34 ۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۲۱:۵۴
سلام
وقتتون بخیر
ان شاا...زیرسایه رحمات ونعمات حضرت حق مستدام وشادکام باشید!
دوستان،من یه پیشنهادی دارم که امیدوارم بشه
پیشنهادبنده اینه که چون الان عصر عصر ارتباطاته؛بیایم ازش خوب و به نحو احسن استفاده کنیم.
بنده حدود چند هفته ست که صحبتهای این بخش رو دنبال میکنم؛بنظرمن بیایم یه گروه در برنامه کاربردی تلگرام راه اندازی کنیم.
اصلاهم مدیر و مدیر بازی نداریم.برای همه ست..برای همه سمت خدایی ها..
انشاا... اونجا بشه یه اتاق گفتگو..چه بسا که خداوند توفیق داد مشکلی از مشکلات بندگان خدا در اونجا حل و رفع و رجوع شد.
من خودم آماده پذیرش هرگونه مسئولیتش هستم!
ولی باکمک همدیگه و همه سمت خدایی ها
الان گروهای17،20،30هزار نفری در این برنامه موجوده که کارشون فقط فرستادن یه سری چیزای لغو و بیهوده ست..چه اشکال داره که این وسز ماهم خودی نشون بدیم و از امکاناتی ک در اطرافمون هست هم خوب کار بکشیم هم کار خوب انجام بدهیم..امیدوارم این پیشنهام زمین نمونه!
چون واقعا برای ظرعیت و بستر اینجا حیفه..
موفق و موید باشید
درپناه حق
نقل قول
 
 
+1 #33 ۱۳۹۴-۰۷-۲۹ ۰۹:۰۰
همه دوستان نظرات قابل توجه ای دارن اما خدا وکیلی نون حلال دراوردن خیلی سخته ..وام حلال گرفتن غیرممکنه ..تمام بانک ها دارن ربا میگیرن باوجودی که علما گفتن سود بیشتر ازچهاردرصد حرومه متاسفانه بیشتر مردم نیاز دارن ومجبورن این وامهای حرومو بگیرن وکار به اینجا میرسه که جامعه روزبه روزفاسدتر میشه همونطور که امام حسین درروزعاشورا فرمود شکمهای شما ازحرام لبریز شده وحرف حق راقبول نمیکنید راستی توجامعه اسلامی ایران کی زورش به بانکها میرسه این وظیفه کدام ارگان یاشخصه
نقل قول
 
 
+1 #32 ۱۳۹۴-۰۷-۱۵ ۰۹:۴۴
سلام. اگر مردم خودشون بتنهایی میتونستن دینشون را حفظ کنند پس چه نیازی به حکومت اسلامی داشتند؟ باید حکومت اسلامی شرایط و زمینه اسلام گرایی را ایجاد و فراگیر کنه یا نه؟
نقل قول
 
 
-4 #31 ۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۳:۰۱
Quoting اسماعیل:
به نظر من اسلام دین خوبیه ولی قابلیت اجرا نداره . همون زمان پیامبرهم احکام اسلام می ذاشتن زیرپا مسلمونا تو برگشت ازحجه الوداع می خواستن پیامبررو بکشن . قضیه غدیرهم دیدیم که عاقبتش چی شد . نکردن بدن پیامبر دفن کنندبعد حق علی غصب کنند . کاری هم که سراولادش آوردن که دیگه هیچ . الانم همینه . با سلام و صلوات که نمیشه حکومت کرد . الان تو ایران هم همینه . بعد انقلاب وکلی شهید دادن حالا چقدراحکام اسلام اجرا می شه . این وضعیت حجاب این ازوضعیت اقتصاد این ازوضعیت اخلاق .با اینکه می دونم نظردادن تو همچین سایتی هیچ فایده ای نداره چون فقط نظرات موافق رو منتشرمی کنه ولی اسلام دینی هست که روی کاغذ عالیه ولی درمیدان عمل همه می زارنش زیرپا این وسط فقط نون و آبه برا یه عده همین .

سلام اسلام هم دین خوبیه و هم قابلیت اجرا داره ، فقط هیچکس نمی خواد به اون عمل کنه. مگه حضرت علی (ع) در اون 4 سال و 9 ماه خلافتشون احکام اسلام رو اجرا نمی کردن ؟؟؟؟
نقل قول
 
 
+4 #30 ۱۳۹۴-۰۶-۲۴ ۱۵:۰۸
سلام ...سوال رو با سوال میخواهم جواب بدهم هدف از طرح این سوالات چیه؟واقعا؟ عده ای میاییم اینجا که چی؟ که یک چیزی تایپ کنیم بعدا ارسال !!؟ نمیخوام این سایت وفعالان سمت خدا رو بی اجر کنم ادم قدرنشناسی نیستم خداوند به همگی اینها اجردنیا واخرت بده ...اما دوست دارم اینها که زحمت میکشند وهدفشون مشخص هست وهدف ورسالتی جز اگاه کردن مردم وبه چالش کشیدن مردم برای رسیدن به هدف وجودی انسان ندارندپس هدف مشخص اما مسیررسیدن به هدف جالب نیست... سعی کنند مسیر رسیدن به هدف رو تغییر بدهند یک اشکال کوچیک رو ذکر میکنم واقعا زشت نیست انتقادها اینجا دفن بشه وبه گوش مسئولینی که توخواب غفلت هستند نرسه!؟لطفا یک نقشه ای برای رسیدن انتقادها به گوششون تدارک ببینید تا رسالتتان کامل شود..... من هیچ دغدغه اقتصادی واجتماعی ندارم حالا یا واقعا پولدارهستم و یک شغل خوب دارم یا هیچی ندارم فقط یک ارامش درونی دارم خلاصه مهم نیست که پول دارم یانه ...اصل مطلب رو بگم من قرار نیست چون خودم مشکل و دغدغه ندارم بگم عجب جامعه عالی داریم هیچ مشکلی نداره اصلا گیرم مسلمان نیستیم پس انسانیت کجا رفته؟قبل از اینکه به مسلمانی فک کنیم باید این درنظر ماباشه که انسان هستیم اشرف مخلوقات بعدا برسیم به مسلمانی که مسئولیت سنگینی ست مسلمان بودن وماندن انسان نباید همش به فکرخودش باشه چه برسه به مسلمان به فکراونهایی باشید که ازغافله مادیات وعقل وایمان عقب موندن آهای اونهایی که دیدگاهتون اینه که اصل خود ادم هست که گناه نکنه وجامعه روبیخیال ...اصلا فکر کردیدهمه عقاید وافکارشمارو ندارن همه نمیدونند باید از خودت شروع کرد همه تحصیلات ودرک ندارند پس مسئولین وافرادمبلغ جامعه خیلی مدیون هستند به مردم اما چه کسی پیدا میشه کمی تامل کنه...
نقل قول
 
 
-1 #29 ۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۰۷:۴۱
من تا حالا کلاهبردار نبودم همیشه با حداقل ها ژندگی کردم
کلاس خصوصی میزارم کمتر از همه پول می گیرم چون اعتقاد دارم همین قدر کافیه .
اما امروز رفتم دفترخانه اسناد مثلا برای خرید خانه فقط 25میلیون وام مسکن گرفتم باورکنید برای سند رهنی 600ششصدهزارتوما ن و برای سند قطعی 400000چهارصدهزا ر دفترخانه پول گرفته .
تازه میگه برو فلان آدرس دنبال سند تک برگی .
همین امروز به این نتیجه رسیدم که بهترین کار و بهترین شغل و بهترین حرفه توی ایران 1-دزدی 2-گدایی است
وقتی اوضاع اینه و من اونطوری باشم کی میتونم ادامه تحصیل بدم پول دانشگاه رو از کجا بیارم ؟چطوری بچه هام به روز باشن ؟
پول سرویس بچه رو از کجا بیارم؟
آیا بچه پیاده می تونه بره مدرسه ؟امنیت هست؟
اینها رو بزارید کنار هم بعا بفرمایید گناه خودتون رو به جامعه ربط ندهید
لطفا حرفی بزنید که ارزش داشته باشه یادتون نره .
نقل قول
 
 
-1 #28 ۱۳۹۴-۰۶-۲۲ ۱۳:۳۳
به نظر من اسلام دین خوبیه ولی قابلیت اجرا نداره . همون زمان پیامبرهم احکام اسلام می ذاشتن زیرپا مسلمونا تو برگشت ازحجه الوداع می خواستن پیامبررو بکشن . قضیه غدیرهم دیدیم که عاقبتش چی شد . نکردن بدن پیامبر دفن کنندبعد حق علی غصب کنند . کاری هم که سراولادش آوردن که دیگه هیچ . الانم همینه . با سلام و صلوات که نمیشه حکومت کرد . الان تو ایران هم همینه . بعد انقلاب وکلی شهید دادن حالا چقدراحکام اسلام اجرا می شه . این وضعیت حجاب این ازوضعیت اقتصاد این ازوضعیت اخلاق .با اینکه می دونم نظردادن تو همچین سایتی هیچ فایده ای نداره چون فقط نظرات موافق رو منتشرمی کنه ولی اسلام دینی هست که روی کاغذ عالیه ولی درمیدان عمل همه می زارنش زیرپا این وسط فقط نون و آبه برا یه عده همین .
نقل قول
 
 
-1 #27 ۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۰۹:۵۶
Quote:
در همه جا هم اینطور نیست.شغلتونو عوض کنین.یا به درآمد کمتر قانع باشین که نخواین دروغ بگین.خیلی کارهای سالم هم هست که توش دروغ نیست.سوپری مگه دروغ میگه؟راننده تاکسی مگه دروغ میگه؟کارمندای بانک و خیلی جاهای دیگه مگه دروغ میگن؟

سلام. وقتی سوپری بیشتر از قیمت به مشتری میگه،دروغ میگه.وقتی راننده تاکسی برای درآمد بیشتر و به قول خودش با زیرکی مقدار بیشتری از حد متعارف پول طلب می کنه دروغ میگه.
نقل قول
 
 
-1 #26 ۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۰۹:۲۰
باسلام در همه رساله ها در مورد به چه اموالی خمس تعلق می گیرد آمده است اگر مال حلال به مال حرام مخلوط شود که نتوان آن مشخص کرد خمس آن را بدهند حلال مشودمثلا پنجملیون مال حلال با پنج ملیون مال حرام مخلوط شود می شود ده ملیون دو ملیون آن را بدهی سه ملیون مال حرام حلال می شود وقتی یک دعایی را می خوانی هفت سال گناه بخشیده می شود شاید به خاطر این مطالب ودرک ناقص این کارها را میکننددر صورتی که در قران یک مثقال عمل حرام به حساب می آیدویک مثقال عمل حلال جزا خوب داده می شود
نقل قول
 
 
+2 #25 ۱۳۹۴-۰۶-۰۶ ۰۳:۵۶
باسلام اشکال ما مسلمانان ایرانی این است که قرانن را :فقط خوانده ایم بدون درک دعا ونماز وقتی درک نشود به عمل نمی رسد نوددرصد مردم نمازی که میخوانند نمی دانند با خدا چه می گویندبرای این است که نماز مخوانند اما اختلاس دزدی زمین خواری رشوه وهزار۴ غلط دیگر هم میکنندذزدی که برای دزدی رفته بود وقتی صدای قران را شنید از دزری دست بر داشت چون فهمید اگر آن دزد ایرانی بود به ذزدی خود ادامه می داد در دعای ال یاسین داریم السلام علیک یا تالیه کتاب الله وترجمانه
نقل قول
 
 
-1 #24 ۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۰۷:۳۲
سلام.. ببنید شما میگید تا جامعه درست نشه کارهای خوب ما بی فایده هست..؟!! اما من یه سوال می پرسم جامعه را چه کسانی میساند؟ _مردم.. بله ببینید ما اول باید خدارو شکر کنیم که تو یه جامعه اسلامی بزرگ شدیم.. و همه امکانات برای مسلمان شدن رو داریم..کشور های زیادی مثل آلمان که یک کشوره فوق العاده پیشرفته و مدرن هست وجود داره که الان مسلمون های واقعیه زیادی داره... و من مطمئنم تا چن دهه دیگه همه ی مردم آلمان مسلمان میشود..ما جامعه مان را میسازیم.. پس ما هستیم که باید خود را تغییر دهیم.. اگر هر کس خود را یک مسلمان واقعی کند وبه دین اسلام پایبند شود.. دیگر هیچ مشکلی در جامعه مان وجود نخواهد داشت.. کار سختی نیست فقط اندکی اراده.. یا علی
نقل قول
 
 
-1 #23 ۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۴:۲۴
سلام
اما جامعه از تک تک افراد تشکیل میشه
یعنی اگه هر کس خودش خوب باشه تو تمام مسائل زندگی شخصیش
کوچیک و بزرگش
خب تو موارد بزرگتر و تو جامعه هم خوب عمل می کنه
ما که کار زیادی برا دولت و نطام اقتصادی و...ازمون برنمیاد
پس بهتره به جای اینکه مشکلات رو تقصیر دیگران بندازیم خودمونو درست کنیم
خود خودمون
فقط همین
نقل قول
 
 
+3 #22 ۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۰۹:۲۱
Quoting سارا:
مطمئنا شرایط آرمانی تنها در صورت ظهور به وجود میاد..اگر قرار بر این باشه که مسلمانی صرفا در شناسنامه خلاصه بشه پس فرق کافری که به خودش رو به اخلاقیات پایبند میدونه با یک مسلمان چیه؟ حتی اگر یک نفر شل مذهب به خاطر بی اخلاقیهای ما که از اسلام پوسته ای باقی گذاشتیم از دین گریزان بشه مطمئن باشید در گناه اون فرد هم شریکیم.. و اینکه همیشه با یک نگاه طلبکار از بقیه توقع داشته باشیم و خودمون رو مجاز به هر عملی بدونیم یه دور باطل ایجاد میکنه و مشکلی حل نمیشه چون هر کسی در عین اینکه در بدتر شدن اوضاع نقش ایفا میکنه مشکل رو متوجه دیگری میدونه!! و به همین صورت مسئولین که منتخب همین مردم هستند مشکل رو به گردن مسئولین دوره های قبل میندازند! هر فردی باید در جایگاهی که قرار داره درست عمل کنه و باامر به معروف اجازه گسترش گناه به دیگران رو نده تا بتونیم به جامعه آرمانی که میخواهیم نزدیک بشیم و بتونیم زمینه ظهور رو فراهم کنیم...

خداوکيلي بايد افتخار کنيم که چنين زنان فهميده اي در کشور ما وجود دارند
نقل قول
 
 
-1 #21 ۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۰۵:۳۲
Quote:
با عرض سلام و خسته نباشید .
اینکه تو کشورمون بی دینی موج می زنه به کنار . مردم بی برکتی زندگیشونو از وام های پرسود و حروم بانکهای دارن. واقعا اگر فرض کنیم امام زمان (عج) الان بیاد بانکها چطوری می تونن بگن ما از مسلمونای ایران 26 تا 30 درصد سود میگیریم. واقعا حرومه دیگه. ناخواسته وارد زندگی همه مردم شده و شما هیچ کس رو پیدا نمی کنی که دفترچه قسط نداشته باشه. انشاء الله خود امام زمان (عج) بیاد و خدمتشو بکنیم البته اگه لیاقت داشته باشیم.

امام زمان(عج)که میایند زمانش مهمه ما باشیم یا نه انشاءالله ما در زمان حکومت آقا باشیم.
نقل قول
 
 
+2 #20 ۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۰۹:۳۳
سلام...به نظر من جمله « هر کسی رو تو قبر خودش میخوابونند! » اینجاست که کاربرد پیدا میکنه ..تصور نمیکنم هر شخصی اجازه داشته باشه گناه خودش رو با آلودگی دیگران توجیه کنه...اینکه برچسب بزنیم همه مسلمانها کلاش و کلاهبردار هستند اصلا درست نیست چون خیلی ازین افراد یا مسلمان نیستند با نگاه شبه روشنفکرانه به دین تمام دستورات رو بر طبق نیاز و امیال خودشون تفسیر میکنند !مسلمانی یعنی تسلیم و اطاعت امر خدا اما اگر فرد منتظر بهبود شرایط بمونه تا این مسلمانی رو در عمل پیاده کنه اصلا دینی به اسم اسلام تا به امروز باقی نمیموند چون بهترین انسانهای تاریخ بشریت ، مسلمانان صدر اسلام و شیعیان برای حفظ دین حتی خون دادند ولی مایی که خود رو مسلمون میدونیم زندگی هم رو نشانه رفتیم!!..مطمئنا شرایط آرمانی تنها در صورت ظهور به وجود میاد..اگر قرار بر این باشه که مسلمانی صرفا در شناسنامه خلاصه بشه پس فرق کافری که به خودش رو به اخلاقیات پایبند میدونه با یک مسلمان چیه؟ حتی اگر یک نفر شل مذهب به خاطر بی اخلاقیهای ما که از اسلام پوسته ای باقی گذاشتیم از دین گریزان بشه مطمئن باشید در گناه اون فرد هم شریکیم.. و اینکه همیشه با یک نگاه طلبکار از بقیه توقع داشته باشیم و خودمون رو مجاز به هر عملی بدونیم یه دور باطل ایجاد میکنه و مشکلی حل نمیشه چون هر کسی در عین اینکه در بدتر شدن اوضاع نقش ایفا میکنه مشکل رو متوجه دیگری میدونه!! و به همین صورت مسئولین که منتخب همین مردم هستند مشکل رو به گردن مسئولین دوره های قبل میندازند! هر فردی باید در جایگاهی که قرار داره درست عمل کنه و باامر به معروف اجازه گسترش گناه به دیگران رو نده تا بتونیم به جامعه آرمانی که میخواهیم نزدیک بشیم و بتونیم زمینه ظهور رو فراهم کنیم...
نقل قول
 
 
+10 #19 ۱۳۹۴-۰۵-۲۰ ۰۹:۱۵
Quoting فاطمه:
سلام
بزارین از دید یه زن بهتون بگم ک مسلمون بودن و پول دراوردن چقدر سخته.من دوساله ک ازدواج کردم وبا همه وجودم دارم سعی میکنم ک چه از نظر حجاب و چه اخلاق و رفتار طوری باشم ک خدا خوشش بیاد.اما هرجا رفتم دنبال کار فقط دنبال یه مدل ارایش و لباس بودن ک در قالب کارمند و هر پست دیگه ای کار کنه..یه جا هم پیدا شد ک با حجاب مشکلی نداشت اما دو اقای دیگه هم اونجا بودن ک نقش من این بود ک اونجا باشم تا اونا حوصلشون سر نره!
خلاصه قید کارو زدم ضمن اینکه خیلی میتونست به زندگیم و اقتصادش کمک کنه.حالا به عنوان زن خانه دار هم توی این کشور مسلمون احساس ارامش ندارم و مسلمونیم هر لحظه داره تهدید میشه..و همینطور دینداری همسرم .اونقدر ک چند وقته میگه چه عیبی داره ادم یه همچین جاهایی کار کنه خودش رعایت کنه کافیه و این برای من بی نهایت جای تاسف داره ک یک مرد مسلمون حاضره زنش در معرض نگاه و شوخی ها و صحبت های زننده مردهای دیگه قرار بگیره به خاطر پول!!بابا به خدا با حداقل درامد میشه زندگی کرد ولی ادم بود!!

دمت گرم
نقل قول
 
 
+14 #18 ۱۳۹۴-۰۵-۰۶ ۰۸:۳۱
سلام
بزارین از دید یه زن بهتون بگم ک مسلمون بودن و پول دراوردن چقدر سخته.من دوساله ک ازدواج کردم وبا همه وجودم دارم سعی میکنم ک چه از نظر حجاب و چه اخلاق و رفتار طوری باشم ک خدا خوشش بیاد.اما هرجا رفتم دنبال کار فقط دنبال یه مدل ارایش و لباس بودن ک در قالب کارمند و هر پست دیگه ای کار کنه..یه جا هم پیدا شد ک با حجاب مشکلی نداشت اما دو اقای دیگه هم اونجا بودن ک نقش من این بود ک اونجا باشم تا اونا حوصلشون سر نره!
خلاصه قید کارو زدم ضمن اینکه خیلی میتونست به زندگیم و اقتصادش کمک کنه.حالا به عنوان زن خانه دار هم توی این کشور مسلمون احساس ارامش ندارم و مسلمونیم هر لحظه داره تهدید میشه..و همینطور دینداری همسرم .اونقدر ک چند وقته میگه چه عیبی داره ادم یه همچین جاهایی کار کنه خودش رعایت کنه کافیه و این برای من بی نهایت جای تاسف داره ک یک مرد مسلمون حاضره زنش در معرض نگاه و شوخی ها و صحبت های زننده مردهای دیگه قرار بگیره به خاطر پول!!بابا به خدا با حداقل درامد میشه زندگی کرد ولی ادم بود!!
نقل قول
 
 
+2 #17 ۱۳۹۴-۰۴-۲۸ ۱۵:۵۶
سلام به نظر من وقتی رفتارهای غلط افرادی که در کشور دارای پست و مقامی هستند را از دید مردم می پوشانیم و فکر می کنیم مردم درک و فهم ندارند و نمی فهمند و از طرفی آبروی نداشته ی کسانی را که اختلاس و یا تقلب در تولید فلان محصول ر ا داشنتد حفظ می کنیم هم به ملت ظلم می کنیم و هم با این کار به خطاکار می گوئیم که کاری که تو انجام داده ای اهمیت چندانی ندارد و اصلا بزرگ نیست !
برای همین ست که خطاکاران هر روز بیشتر از قبل مثل قارچ در روی زمین سبز می شوند ! لذا رفتارهای غلط در جامعه اسلامی شکل می گیرد ! ! !
نقل قول
 
 
+12 #16 ۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۰۹:۰۳
سلام .بااجازه ی اساتید یه چیزی به ذهنم رسید که خدمتتون عرض میکنم
جایی شنیدم ابن زیاد مال حرام به خورد مردم کوفه داد تا از شنیدن وفهمیدن حرف حق ناتوان شوند . فکر کنم ما دشمن را خیلی دست کم گرفته ایم خدا نکنه که روزی بیاد که در مقابل امام زمانمان باشیم و شکم های ما ازحرام وشبهه پر باشد وفریاد انا المهدی را نشنویم.دوستان من یقین دارم همین امروزهم کسانی که مطیع امر رهبری نیستند کسانی اند که خواسته یا نا خواسته سر سفره ی دشمن نشسته اند ودشمن اگاه وباهوش از راه شکم چشمشان را بسته است وحقایق را نمیبینند.
نقل قول
 
 
+6 #15 ۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۰۵:۵۶
وضعیت جامعه و مسئولین نابسامان است و همچنین توکل و اعتقاد مردم به خداوند واقعا کم شده از جمله خودم نسبت به پارسالم بدتر شدم و امید بخشش و جبران دارم . به نظر من باید یک اعتراض از سوی حوزه ها و مردم به صورت خیلی جدی برگزار بشه و از مسئولین درخواست بشه که به فکر باشن و خودمان هم به خدا توکل کنیم و امور را به او بسپاریم .
واقعا جامعه رو به خرابی می رود و یک مشت آدم شمال شهر نشین در تهران دارن بر مردم و دولت حکومت می کنند و فقط آنان از مذاکره با آمریکا و کشور های دیگر واقعا خوشحال هستند چون هیچ چیز برایشان مهم نیست و فقط آزادی در گشتن می خواهند و همگی سرمایه دار هستند .
کاش کارگران ، کسانی که حقوقشان ماه هاست عقب افتاده ، بازمانده های هواپیماهای سقوط کرده ، فقرا و خیلی دیگر از اغشار ضعیف از مذاکرات خوشحال می شدند نه آدم های با اون تیپ و قیافه و ماشین ها که ریختند در تهران و شادی کردند
نقل قول
 
 
+5 #14 ۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۰۸:۲۰
با عرض سلام و خسته نباشید .
اینکه تو کشورمون بی دینی موج می زنه به کنار . مردم بی برکتی زندگیشونو از وام های پرسود و حروم بانکهای دارن. واقعا اگر فرض کنیم امام زمان (عج) الان بیاد بانکها چطوری می تونن بگن ما از مسلمونای ایران 26 تا 30 درصد سود میگیریم. واقعا حرومه دیگه. ناخواسته وارد زندگی همه مردم شده و شما هیچ کس رو پیدا نمی کنی که دفترچه قسط نداشته باشه. انشاء الله خود امام زمان (عج) بیاد و خدمتشو بکنیم البته اگه لیاقت داشته باشیم.
نقل قول
 
 
0 #13 ۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۰۵:۱۵
مادامی که درجامعه ملاک برتریها امور مالی باشه شاهد ای امور هم هستیم در جامعه ما کسی محترمتر است که پولدارتر هم باشه حتی بین مومن ها خیلی ها هم برای بدست آوردن م.قعیت اجتماعی و رفاه بیشتر دست به هر کاری میزنن کم کم براشون عادت میشه و جزء خصلتشون میشه فیلم های تلوزیون هم خیلی اثر داره ما بین اقواممان و جامعه اطرافمون خیلی ۹یلی زیاد داریم و متأسفانه اگر کسی نداشته باشه مسخره اش میکنند این فرهنگ را کی باید اسلاح کنه مسولین تا کی فقط نگاه میکنند این مشکل حتی در جوامع مذهبی هم راه پیدا کرده و راه حلش فقط تصحیح فرهنگ اشتباه حاکم بر جامعه است به برکت جلسات قرآن که راه اندازی شده چند وقتیه که داریم در مورد این فرهنگ اشتباه صحبت میکنیم اما خودتون بهتر میدونید طرفداراش کیا هستند
نقل قول
 
 
+5 #12 ۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۰۸:۰۴
با سلام خدمت تمامی دوستان
تا اونجایی که من اطلاع دارم واژه مسلمان یعنی بی قید و شرط تسلیم خدا بودن . آیا ما واقعأ مسلمونیم ؟ یا ادعای مسلمونی میکنیم . به نظرم ما باید بجای اینکه منتظر این باشیم که همه امورات زندگیمون درست بشه بعد تسلیم خدا بشیم که با این تفکر هرگز مسلمان نخواهم شد ، بیایم اول سعیمونو کنیم که تسلیم محض دستورات خدا بشیم چون تمامی این دستورات برای سعادت ما داده شده وگرنه مگه به حال خدا فرقی میکنه که ما اطاعت کنیم یا نه ، بعدش اگه مشکلا تمون حل نشد تازه میتونیم از خدا بپرسیم ، چرا ؟
جامعه از ماها تشکیل شده ، اول باید هر کدوم اما اول خودمون و بعد خانوادمون رو درست کنیم اونوقت جامعه درست خواهد شد .
مگه این اختلا س کننده اه و ......... از آسمون افتادن ؟ اونام تو خانواده های همین جامعه متولد و بزرگ و تربیت شدن .
نقل قول
 
 
+2 #11 ۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۰۷:۳۲
در همه جا هم اینطور نیست.شغلتونو عوض کنین.یا به درآمد کمتر قانع باشین که نخواین دروغ بگین.خیلی کارهای سالم هم هست که توش دروغ نیست.سوپری مگه دروغ میگه؟راننده تاکسی مگه دروغ میگه؟کارمندای بانک و خیلی جاهای دیگه مگه دروغ میگن؟
نقل قول
 
 
+2 #10 ۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۰۴:۱۳
با سلام
به نظر من مشکل جامعه ما به این دلیل هست که خیلی از مردم عقاید و اعتقاداتشون فقط به حرف منتهی میشه و باور قلبی نداریم اگه به وعده های الهی قلبا یقین داشته باشیم همه تلاشمونو میکنیم و نتیجه رو به خدا واگذار میکنیم و به روزی که خدا میده قانع میشیم اما متاسفانه اینطور نیست، نه تنها در مسئله روزی بلکه در تمام زوایای زندگی به وعده هایی که خدا داده یقین نداریم و همیشه دنبال راهکاری غیر خدا میگردیم و به نتایجی میرسیم که امروز جامعه رو به این سمت کشوندیم که افراد مذهبی باید منزوی باشن و افراد مثلا زرنگ باید امور جامعه رو بدست بگیرن تنها راه حل اینکه که افراد واقعا بخوان و اعتقاداتشون رو عملی کنن و دستشونو جلوی غیر خدا دراز نکنن و اگه هر کسی از خودش شروع کنه جامعه درست میشه
درنهایت باید همه برای فرج هرچه زودتر آقامون امام زمان دعا کنیم که فقط به دست ایشونه که جامعه مون کاملا اصلاح میشه
اللهم عجل لولیک الفرج
نقل قول
 
 
+2 #9 ۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۰۳:۵۹
سلام طاعات قبول به نظر من اگر همه ما به جای اعتماد به مردم و سایر اسباب فقط به خداوند یکتا اعتماد می کردیم و همه چیز را به اون می سپردیم باور کنید همه مشکلات حل ميشد مگر نه اینکه امیرالمومنین علی علیه السلام می فرمایند: هر کسی که زندگی می کند روزیش را خداوند می دهد از طرف دیگر مگر ما منتظر منجی موعود نیستیم پس چرا از امتحانات و سختی ها می ترسیم؟! اوضاع اقتصادی و فرهنگی جامعه درست نميشه مگر تک تک ما اراده کنیم از اصلاح خودمون شروع کنیم نگیم همه بدن و منم باید همرنگ جماعت بشم. یا حق
نقل قول
 
 
+9 #8 ۱۳۹۴-۰۴-۲۳ ۱۶:۱۱
سلام
جامعه اسلامیه،مثلا!!! !!!!!!!!!
خیییییلی کارای غیر اسلامی انجام میشه تو هر حوزه ای که وارد بشی ویروس بی دینی امده جایی کمرنگتر بعضی جاها که اینقدر پر نوره که...........اما متاسفانه چیزی که خیلی اذیتم کرده تو این ماه رمضونی :روزه خواری بعضی بچه مسلمونا خانما آقایوون تو سطح شهر!!!!!!!!!!!و بدتر از اون بیخیالی مسولین ونیروی انتظامی .بی حجابی وبی بندوباری هم با این ولش کنا آمد که حالا دیگه نمیتونین جلوشو بگیرییین.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
Refresh