main logo of samtekhoda

درک شیرینی مبارزه با نفس


باتوجه به حجم بالای سوالات دراین بخش سوالاتی که از فراوانی و یا حساسیت بیشتری برخوردار باشند انتخاب وبه وسیله دوستان حا ضر پاسخ داده خواهد شد , خواهشمندیم برای ارسال سوالات خود از نشانی ایمیل برنامه ( این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید ) و یا شماره پیامک برنامه  (20000303) استفاده نمائید .

خواهشمندیم در اینجا فقط به سوال مطرح شده پاسخ دهید .


من دختر هفده ساله ای هستم که در یک خانواده مذهبی بزرگ شدم و دوست دارم که زندگی ام را تبدیل به بندگی کنم.اخیرا از طریق دوستانم با رمان های اینترنتی اما با موضوع و محتوای نامناسب آشنا شدم.اطرافیان مراکاملا از خواندن این رمان ها منع می کنند ولی مادرم این موضوع را کاملا به تشخیص خودم واگذار کرده.من سعی می کنم عاقل باشم ولی حقیقت این است که من هم مثل دوستانم میل های زیادی در دلم دارم و معتقدم که در بدترین سن قرار گرفته ام .
خواهش می کنم برای ارائه ی راهکار برای میلیون ها نوجوان مثل من نگویید که از پای اینترنت بلند شوید چون ما هم از همین مردم هستیم و در این جامعه زندگی می کنیم.می خواستم بپرسم که آیا نوجوانانی مثل من برای همه عمرشان محکوم به مبارزه با نفس هستند؟ مگر نه این است که اگر ما گناهی را ترک کنیم بعد از مدتی خداوند یک شیرینی خاصی در دل ما قرار می دهد؟ پس چرا من خودم تا الان این شیرینی خاص را دلم احساس نکرده ام ؟؟؟ و یک چیز دیگر  که من فهمیدم این است که من می دانم که اگر جامعه اسلامی می توانست جذابیت قرآن را حداقل به اندازه این رمان های پست و حقیر که فقط اژدهای خفته درون ما را بیدار می کند به ما نشان دهد قطعا بشر یک قدم بالاتر از این نقطه ای بود که حالا ایستاده و من فکر میکنم که مذهبیهای ما کوتاهی کرده اند . لطفا به من پاسخ بدهید که مبارزه با نفس تا کی ادامه دارد؟